کریر نوزادی چیست؟

وقتی نوزادی در خانه دارید باید به فکر تهیه لوازم ضروری برای مراقبت از نوزاد نیز باشید. یکی از این وسیله های ضروری، لوازم حمل نوزاد در بیرون از خانه است. موقع بیرون بردن کودک از منزل نیاز به وسایل راحت و ایمن دارید به خصوص وقتی می خواهید فرزندتان را با خودروی شخصی به بیرون ببرید. کریر نوزاد برای حمل و نقل بهترین وسیله است. با این صندلی ها دیگر نگرانی بابت کودک تان ندارید. تنوع زیادی در این وسیله وجود دارد و همین موضوع انتخاب را سخت تر کرده است. با راهنمایی های این مطلب، می توانید بهترین کریر را رخریداری کنید.

نکات خرید کریر نوزاد

معمولا در سیسمونی نوزاد دختر و پسر هم یکی از این کریرهای قابل حمل، وجود دارد. این وسیله برای کودکان کمتر از 10 کیلو و قد کمتر از 88 سانتی متر به کار می رود. کریرهای نوزادی قابلیت تبدیل شدن به صندلی نوزاد را دارند. برای بچه های بزرگتر صندلی های مخصوص ماشین تولید شده که تفاوت زیادی با کریر نوزادی دارد.

صندلی های کوچک قابل حمل و نقل نوزاد در ماشین نیز کریر هستند. ایمنی نوزاد در این وسیله بسیار بیشتر از صندلی کودک است. از طرفی کریرها کوچک تر و سبک تر هستند و به راحتی مادر یا پدر می تواند برای جابه‌جایی کودک از آن استفاده کند. حتی اگر کودک خواب باشد نیز می توان با گرفتن دسته کریر و بدون نیاز به بیدار کردن کودک، او را به بیرون از خانه برد. برخی از کریرها قابلیت نصب روی کالسکه را نیز دارند.

ایمنی کریر نوزاد

ایمن ترین صندلی ماشین برای نوزاد، کریر است. این وسیله طوری طرای شده که کودک بتواند در آن دست و پای خود را تکان دهد. شیب خواب کریرها برای دراز کشیدن و نشستن نوزادان مناسب است. موقع خرید وسیله ای را انتخاب کنید که دارای پدهای محافظ سر باشد و کودک در آن احساس راحتی کند.

کریر نوزاد

پایۀ صندلی برای خودرو

برای نصب کریر نوزاد در ماشین به پایه های صندلی نیاز دارید. بهتر است پایه را همیشه روی صندلی عقب نصب کنید تا به راحتی هر زمان که بخواهید کریر را روی آن قرار دهید. پایه های قابل تنظیم و استاندارد، ایمنی بیشتری دارند و برای استفاده نیز مناسب تر هستند.

اهمیت کمربند کریر نوزاد

برای اینکه کمربند کریر به بدن کودک آسیب نزند، از مدل هایی که دارای کمربندی نرم و راحت تر هستند، خریداری کنید. قفل کمربند نیز نباید دارای لبه های تیز و برنده باشند. در ضمن فراموش نکنید که موقع بستن کمربند، به بدن کودک فشار وارد نشود.

سهولت استفاده از کریر

کریر نوزاد باید به گونه ای باشد که موقع استفاده از آن و یا نصب در ماشین و کالسکه دچار مشکل نشوید. همه کریرها به همراه دفترچه راهنمای نصب در خودرو و … به فروش می رسند. سهولت نصب و کاربری آسان از مزایای کریرهای مخصوص نوزادان و شیرخواران است.

نظافت صندلی ماشین

همه لوازم مورد استفاده برای نوزادان باید قابلیت شستشو و نظافت را داشته باشند. اگر کریر به راحتی از صندلی ماشین جدا نمی شود به راحتی نمی توانید آن را تمیز کنید. موقع خرید به قابلیت تمیز کردن و سهولت نظافت کریر توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید