پاک کردن لکه مختلف از لباس نوزاد

پاک کردن لکه از لباس نوزاد را در این مقاله میتوانید بخوانید.يکي از کارهاي مهم درست شستن لباس‌هاي نوزاد است.

پوست کوچولوي شما بسيار حساس است و لباس‌هاي او که به طور مستقيم با پوستش سر و کار دارند،بايد هميشه تميز باشند.لباس نوزاد را با هر ماده‌اي نمي‌شود شست چون ممکن است باعث حساسيت روي پوست او شود.از سوي ديگر لباس نوزاد با مواد زيادي مثل شير،ادرار و مدفوع و چيزهاي ديگر کثيف مي‌شود.براي اين‌که بدانيد لکه‌هاي لباس را چطور برطرف کنيد،اين راهنما را بخوانيد.

لکه ادرار

کافي است پوشک کوچولوي شما پس بدهد روي لباسش و مدتي متوجه نشويد، مخصوصا لباس‌هاي روشن،يک لکه زردرنگ باقي بماند.اگر اين لکه را سريع بشوييد با آب و صابون تميز مي‌شود،اما اگر نشد بايد براي پاک کردن لکه ادرار از پاک‌کننده‌هاي آمونياکي استفاده کنيد.به خاطر داشته باشيد بايد پاک‌کننده را با آب رقيق کنيد و بعد از شستشو هم پارچه را چند بار آب بکشيد تا باعث آسيب رساندن به پوست نوزاد نشويد.

 

لکه مدفوع

براي پاک کردن لکه مدفوع بايد از پاک کننده هاي آنزيمي استفاده کنيد.وقتي کودک هنوز غذا نمي‌خورد،اين لکه ها با آب و صابون مخصوص نوزاد به راحتي از بين خواهند رفت.
اما بعد از شروع به غذا خوردن،پاک کردن مدفوع کودک کمي مشکل خواهد شد. براي اين کار بايد ابتدا لباس را در آب خيس کنيد و بعد پاک کننده آنزيم دار را به آن اضافه کنيد و اجازه دهيد عمل کند.در اين روش هم بايد پاک کننده را کم استفاده کنيد و لباس را چند بار آب بکشيد.

 

پاک کردن لکه مختلف از لباس نوزاد
پاک کردن لکه  از لباس نوزاد

 

لکه شير

فرقي نمي کند شير مادر روي لباس نوزاد ريخته باشد يا شير خشک. در هر دو صورت بعد از خشک شدن،با لکه زشت زردرنگي مواجه خواهيد شد.بايد بلافاصله بعد از ريختن شير لباس را با آب گرم و صابون بشوييد.اما اگر لکه ماند و ثابت شد،بايد براي پاک کردن آن درست مثل مدفوع از پاک‌کننده آنزيمي استفاده کنيد. لکه شير با محلول رقيق آمونياک و کمي نمک هم از بين خواهد رفت.

 

لکه مواد بهداشتي

اگر کرم يا وازلين روي لباس نوزاد ريخت،اول آن را با دستمال برداريد بعد مقداري نمک روي لکه بپاشيد.نمک چربي کرم يا وازلين را مي گيرد و بعد به راحتي مي توانيد با کمي آب و صابون باقي لکه را از روي لباس پاک کنيد.لکه لوسيون هاي غير چرب هم با کمي آب و صابون به راحتي از بين مي رود.اگر لکه با صابون پاک نشد، آن را با مايع ظرفشويي بشوييد و چند بار با دقت آب کشي کنيد تا اثري از مايع شوينده روي لباس باقي نماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید