پارک بازی نوزاد

یکی از ملزومات سیسمونی نوزاد که در آینده برایتان بسیار پرکاربرد خواهد بود، پارک بازی نوزاد است. کاربرد این وسیله از زمانی که نوزادتان شروع به حرکت و حتی غلت زدن کند، شروع شده و اگر ابعاد آن بزرگ باشد، حتی تا 2 یا 3 سالگی کودک نیز قابل استفاده خواهد بود.

پارک بازی وسیله ای ساده شامل چند دیواره و یک کفه نرم است. هنگامی که نوزاد داخل پارک بازی قرار بگیرد، قادر به خارج شدن از منطقه امن تعیین شده توسط پارک بازی نخواهد بود. در واقع پارک بازی برای نوزاد یک قسمت مجزا مانند یک اتاقک ایجاد می کند تا داخل آن بازی یا استراحت کند.

به طور کلی پارک بازی مانند روروئک و جامپر که پیش تر در مورد آن ها توضیح داده ایم، یکی از وسایل سرگرمی نوزادان محصوب می شود.

کاربرد پارک بازی نوزاد چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، پارک بازی فضای حرکت نوزاد را محدود می کند. یعنی شما می توانید توسط این وسیله منطقه ای امن برای نوزاد ایجاد کنید و او را داخل همین بخش از منزل قرار دهید تا مطمئن شوید که جای او امن است. در این صورت می توانید با خیال راحت به غذا سر بزنید، با تلفن صحبت کنید، تلویزیون تماشا کنید و… . در عین حال آسوده خاطر باشید که فرزندتان خرده ریزهای روی فرش را داخل دهانش نمی کند (چون به آن ها دسترسی ندارد)، به اجسام تیز و برنده دست نمی زند، به سمت بخاری یا شومینه و به طور کلی اجسام داغ نمی رود و در مکانی امن مشغول بازی است یا خوابیده است.

از سوی دیگر، پارک بازی نوزاد ، جلوی ریخت و پاش وسایل نوزاد و بهم ریختگی خانه را خواهد گرفت.  زیرا تمامی اسباب بازی های فرزندتان در همین محدوده قرار دارد.

اگر یک پارک بازی نسبتا بزرگ خریداری کنید، زمانی که فرزندتان به سه یا چهار سالگی رسید، می توانید داخل پارک را با توپ های پلاستیکی کوچک پر کنید و پارک را به یک استخر توپ خانگیجذاب تبدیل نمایید.

پارک بازی نوزاد

انواع پارک بازی

پارک بازی نوزاد دارای انواع مختلفی است. بعضی از آن ها مانند یک تشک چه کوچک هستند که بالای آن عروسک های آویز قرار دارد. اما به محض اینکه نوزاد چگونه سینه حیز حرکت کردن را یاد بگیرد، این وسیله بلا استفاده خواهد شد.

برخی دیگر از انواع پارک های بازی هستند که دارای دیواره های پلاستیکی یا پارچه ای می باشند. هرچه ارتفاع این دیواره ها و مساحت پارک بازی بیشتر باشد، فرزندتان تا سن بالاتری قادر به استفاده از آن خواهد بود.

کف برخی از انواع پارک بازی نوزاد نوزاد نیز تشکچه های مخصوصی وجود دارد که اگر کودک نوپا در هنگام راه رفتن به زمین خورد، آسیب نبیند. اما برخی از انواع آن کمی بالاتر از سطح زمین قرار دارند و کف پارک حالت کشسان داشته و کمی شبیه ترامپولین است.

نکته بسیار مهم

به هیچ عنوان نباید هیچ بچه ای را ساعت ها در پارک بازی نوزاد تنها بگذارید. بلکه باید پارک بازی جایی از منزل که در معرض دید شما است، قرار داشته باشد و دائما به فرزندتان سر بزنید و وضعیت او را بررسی کنید.

فراموش نکنید که اسباب بازیهای بی خطر و مورد علاقه فرزندتان را داخل پارک قرار دهید تا بتواند با آن ها بازی کند و سرگرم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید