وسایل حمل نوزاد

برای حمل و نقل نوزاد در بیرون از خانه نیاز به لوازمی دارید که از قبل باید به فکر تهیه اش باشید. انواع وسایل حمل نوزاد شامل کریر، کالسکه، صندلی ماشین و … از ضروری ترین لوازم در لیست سیسمونی نوزاد هستند. گاهی تصمیم گیری بین خرید این لوازم، مشکل می شود. سوال اینجاست که کدامیک از وسایل حمل و نقل کارایی بیشتری دارند و مناسب تر هست.

بهترین وسایل حمل نوزاد کدامند؟

انتخاب از بین لوازم حمل و نقل نوزادی بستگی به انتظارتان دارد. برای مثال وسیله ای که برای گردش و پیک نیک نوزاد استفاده می شود شاید برای داخل اتومبیل، مناسب نباشد. آیا برای خرید یا گردش یا ….. نیاز به یک وسیله مناسب برای حمل کردن فرزندتان دارید؟ کاربردی ترین وسایل حمل نوزاد اینها هستند:

کریر برای حمل و نقل نوزاد تازه به دنیا آمده

این وسیله از اولین لوازم حمل نوزادی است که هم نوزاد و هم والدین با آن احساس بهتری خواهند داشت. با خرید یک کریر خوب و مناسب دیگر نگران فرزندتان نخواهید بود. این وسیله نوعی سبد حمل کودک است که فرزندتان را از تغییرات آب و هوا و خطرات احتمالی حفظ می کند. دو نکته مهم را موقع خرید کریر در نظر بگیرید:

وسایل حمل و نقل نوزاد

لیست وسایل حمل نوزاد

  • الف-وزن کریر

در نظر داشته باشید که کریر های خیلی سنگین موجب خستگی مادر می شوند. وزن کودک به همراه وزن کریر نباید بیش از حالت نرمال باشد. انواع سبک تر و مرغوب تر کاربرد بیشتری دارند.

  • ب- دسته کریر

طراحی دسته کریر بسیار مهم است. موقع حمل نوزاد همه وزن روی دستان والدین منتقل می شود. دسته های خشک، زمخت و غیر قابل انعطاف فشار بیشتری به دست وارد می کنند. حمل کریرهای دسته پارچه ای به مراتب آسان تر از کریرهایی با دسته پلاستیکی است.

کالسکه از وسایل حمل نوزاد در پارک

کالسکه ها از کاربردی ترین لوازم برای بیرون بردن نوزادان هستند. با خرید یک کالسکه مناسب، آزادی عمل بیشتری دارید و به سادگی می توانید نوزاد را با خود به گردش ببرید. کیفیت کالسکه اهمیت زیادی در رضایت والدین دارد. موقع خرید به سیستم ترمز، حرکت چرخ ها، کیفیت پارچه و … توجه کنید.

کالسکه هایی که دارای نشیمنگاه دوحالته هستند ارحجیت دارند. در این صورت مادر می تواند تنظیم مورد نظر خود را انجام دهد. یک نکته مهم دیگر اینکه حتما کالسکه لبه دار تهیه کنید. این آفتاب گیرها نقش مهمی در جلوگیری از آفتاب سوختگی نوزادان دارند.

وسایل حمل نوزاد در ماشین

استفاده از صندلی ماشین برای حفظ امنیت نوزاد در داخل اتومبیل ضرورت دارد. در نظر داشته باشید که حادثه خبر نمی کند. شاید یک ترمز ناگهانی و یا یک تصادف ساده، جان نوزاد را به خطر بیندازد.

صندلی ماشین از وسایل حمل نوزاد در تمام دنیا به حساب می آید. صندلی های استاندارد از قبل تست شده اند و همه نکات فنی و ایمنی در آن لحاظ شده است. مهم ترین نکته در تناسب بین قسمت مخصوص سر و گردن و محل قرارگیری نشیمن کودک است. این صندلی ها از 9 ماهگی تا 12 سالگی کاربرد دارند.

نوعی صندلی دو منظوره در لیست وسایل حمل نوزاد دیده می شود که به عنوان کریر هم مورد استفاده دارد. اگر مجبور هستید زیاد نوزاد را به بیرون از خانه ببرید شاید این صندلی های دو منظوره انتخاب بهتری باشد.

دیدگاه (01)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید