لباس پوشاندن به نوزاد

لباس پوشاندن به نوزاد به نظر کار سخت و دشواری است. برخی از والدین جوان نمی توانند این کار را به تنهایی انجام دهند و نیاز به کمک دارند. لباس نقش مهمی در ثابت ماندن دمای بدن نوزاد دارد به خصوص کودکانی که در نیمه دوم سال به دنیا می آیند حتما نیاز به لباس بیشتری دارند. موقع خرید سیسمونی نوزاد همیشه زیرپوش نخی و لباس های زیر و رو هم وجود دارد. اگر در پوشاندن لباس به فرزندتان مشکل دارید این مطلب را تا انتها بخوانید.

شیوه لباس پوشاندن به نوزاد

یک پدر و مادر بی تجربه نه تنها موقع لباس پوشاندن دست و پایشان را گم می کنند حتی موجب ترس و اضطراب کودک هم می شوند. نتیجه اینکه احتمال آسیب رساندن به کودک هم وجود دارد. نوزادان دست و پایشان را تکان می دهند و خیلی راحت از بغل تان به پایین سُر می خورند. قبل از اینکه شروع کنید اول آرامش خود را حفظ کرده و در وضعیت راحتی قرار بگیرید.

برای تعویض لباس های بالاتنه می توانید نوزاد را روی دامن خود قرار دهید تا تسلط بیشتری داشته باشید. برای عوض کردن شلوار لازم است تا کودک را روی یک سطح صاف و نرم بخوابانید. بار اول کمی دشوار است ولی خیلی زود راه درست را پیدا می کنید. لباس پوشاندن به نوزاد آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست فقط کمی نیاز به تمرین دارد.

نحوه لباس پوشاندن به نوزاد

نحوه پوشاندن بلوز به نوزاد

قبل از شروع حتما دست ها را بشویید و تمیز کنید. نوزاد تازه به دنیا آمده خیلی زود بیمار می شود پس مراقب باشید. اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید یک پتو یا زیرانداز روی زمین پهن کنید و کودک را روی زمین بخوابانید.

یقه زیر پیراهن را در دست گرفته و با انگشتان تا حد امکان، یقه را باز کنید. به آرامی یقه را از سر به نوزاد بپوشانید.  لباس زیر نوزادی از الیاف نرم و لطیف تولید می شود و به راحتی یقه لباس باز می شود. سعی کنید با انگشتان لباس را طوری هدایت کنید که به گوش یا صورت نوزاد برخورد نکند.

اگر کودک بی تابی می کند با او صحبت کنید تا احساس آرامش داشته باشد. عجله نکنید و با آرامش رفتار کنید. برای پوشاندن آستین روش کار کمی تفاوت دارد. بزرگترها دست را داخل آستین می کنند ولی نوزاد توانایی این کار را ندارد. دست خود را وارد آستین کرده و از سر دیگر دست نوزاد را به داخل بکشید. به آرامی آستین را بالا بکشید. همین کار را با دست دیگر نیز انجام دهید.

در مورد زیر پیراهنی ها فقط کافیست دست را از حلفه زیر پیراهنی رد کنید.

لباس پوشاندن به نوزاد : سر همی

سرهمی از لباس های محبوب برای نوزادان است. شیوه پوشاندن سرهمی نسبتا ساده است. ابتدا دکمه های لباس را کامل باز کنید. یک زیر انداز نرم روی زمین پهن کرده و سرهمی را روی آن با دکمه های کاملا باز قرار دهید. به آرامی نوزاد را روی سرهمی قرار دهید.

ابتدا قسمت شلوار سرهمی را به کودک بپوشانید. معمولا همه سرهمی ها در قسمت پاها دارای دکمه هستند و خیلی راحتی می توانید پای نوزاد را درون ان قرار دهید. به آرامی دکمه های شلوار را ببندید.

بعد نوبت به آستین لباس سرهمی است که دقیقا مثل بلوز ساده، به نوزاد پوشانده می شود. اگر کمی خونسرد باشید می بینید که این کار اصلا استرس و نگرانی ندارد بلکه می تواند خیلی لذتبخش و دوست داشتنی هم باشد.

آیا می دانید چطوری لباس نوزاد را از تن در آورید؟

دیدگاه (01)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید