خرید کالای خواب نوزاد

خرید کالای خواب نوزاد یکی از مهم ترین موارد در سیسمونی نوزاد است که نباید فراموش شود. کودک تازه به دنیا آمده در حدود 20 ساعت از شبانه روز را در خواب به سر می رود. علاوه بر آن ساعات بیداری نوزاد هم در رختخواب سپری می شود. کیفیت وسایل خواب نوزاد اهمیت زیادی دارد. اجناس نامرغوب و دارای متریال غیر استاندارد به سلامت کودک آسیب می زنند.

خواب نوزاد منجر به بهبود رشد مغزی می شود. کودکانی که خواب بهتری دارند آرام تر و خوش خلق تر هستند. در لیست سیسمونی نوزاد انواع اسباب بازی ها، وسایل شیرخوردن و ظروف غذاخوری، انواع پوشاک و کالای خواب وجود دارد.

راهنمای خرید کالای خواب نوزاد

مهم ترین موضوع توجه به راحتی کودک است. موقع خرید سیسمونی روی وسایل خواب نوزادی وسواس بیشتری نشان دهید. برندهای مختلف طیف وسیعی از لوازم را برای خوابیدن نوزاد تولید کرده اند. در ادامه برخی از این وسایل خواب نوزادی را معرفی می کنیم.

تشک خواب در سیسمونی نوزاد

موقع خرید کالای خواب نوزاد حتما یک تشک روکش دار هم تهیه کنید. تشک نوزادی باید در برابر آب و رطوبت مقاوم باشد. تشک های ضد آب کمی گران تر هستند ولی می توانید یک تشک خوب و روکش ضد آب را با هزینه کمتری خریداری کنید. به این ترتیب خیلی ساده با در آوردن روکش، امکان شسشتوی آن وجود دارد.

کالای خواب سیسمونی نوزاد

خرید کالای خواب نوزاد : مانیتور کودک

این وسیله چند سالی است که به کمک والدین آمده است. هنگامی که در در اتاق حضور ندارید نیز می توانید با مانیتور نوزاد، وضعیت فرزندتان را بررسی کنید. مانیتورهای نوزادی در انواع صوتی و تصویری در بازار موجود هستند. دستگاه های صوتی به گریه نوزاد حساس هستند و آژیر هشدار ارسال می کنند. البته با دستگاه های تصویری امکان مشاهده فرزندتان را نیز خواهید داشت.

گهواره از وسایل سیسمونی نوزاد

گهواره ها از وسایل نیمه ضروری در کالای خواب نوزاد هستند. بسیاری از کودکان همراه با تکان های گهواره، به خواب عمیق می روند. البته خرید کالای خواب نوزاد انتخابی است و بستگی به سبک زندگی تان دارد. برخی از والدین به جای گهواره، سبد خواب خریداری می کنند که تقریبا همان طراحی را دارد. توجه داشته باشید که در مقایسه با سبد خواب، گهواره ها کارایی بیشتری دارند. تا زمانی که قد کودک از گهواره بلندتر نشده می توانید کودک را در گهواره بخوابانید ولی سبد خواب برای نوزادان زیر 6 ماه مناسب است. برخی از گهواره ها قابلیت تبدیل شدن به تخت نوزاد را نیز دارند و کاربرد طولانی تری دارند.

لیست خرید کالای خواب نوزاد

بالشت، پتو و ملحفه را همیشه در لیست سیسمونی نوزاد می بینید. نکته مهم در خرید پتو اینست که پتوهای سنگین مناسب سیسمونی نوزاد نیستند. حتی اگر هوا خیلی سرد است نباید پتوهای بسیار سنگین و گرم را خریداری کنید زیرا خطر خفگی نوزاد را افزایش می دهد.

از پتو که بگذریم بحث خرید بالش برای سیسمونی نوزاد است. بالش سیسمونی از لحاظ کیفیت و مواد اولیه با بالش های بزرگسالان تفاوت دارد. بالش های بزرگ و سنگین مناسب نیستند ولی به توصیه کارشناسان حتی بالش های سبک را نیز باید با احتیاط استفاده کنید. توجه داشته باشید که کودکان زیر 2 سال بدون حضور افراد بزرگسال نباید از هیچ نوع بالشی استفاده کنند زیرا خطراتی را به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید