یکی از اولین وسایلی که پدر و مادر و اقوام آن ها برای سیسمونی نوزادشان خریداری می کنند، لباس است. برای بعضی از افراد  بسیار مهم است که رنگ لباس ها مطابق با جنسیت نوزاد باشد و برخی دیگر به زیبا و کاربردی بودن لباس،بیشتر از رنگ آن اهمیت می دهند. پیش تر در مقاله رنگ سیسمونی نوزاد را چگونه انتخاب کنیم، در مورد انتخاب رنگ لباس صحبت کرده ایم. اما در این مطلب می خواهیم در مورد مهم ترین و پر استفاده ترین لباس های سیسمونی نوزاد اطلاعاتی به شما بدهیم تا خریدی کامل و به صرفه داشته باشید.

لباس های سیسمونی نوزاد باید چگونه باشند؟

پوشاندن لباس های شیک مثل کتو شلوار و لباس عروس به نوزادان، آن ها را بسیار بانمک تر نشان می دهند. اما بهتر است برای نوزاد تازه متولد شده چنین لباس هایی خریداری نکنید و به طور کلی تعداد زیادی از این نوع لباس ها را برای بچه ها نخرید زیرا اولا نوزادان در چنین لباس هایی احساس راحتی نمی کنند. دومین نکته دشواری وض کردن پوشک و تمیز نگه داشتن این لباس ها است.

البته از این نکته مهم نیز نباید غافل شد که نوزادان سرعت رشد بسیار زیادی دارند و ممکن است لباس گران قیمت و نویی که به تازگی برایشان خریده اید، 3 ماه بعد برایشان کوچک شود.

بر همین اساس، بهتر است متناسب با فصلی که فرزندتان به دنیا خواهد آمد، برای او لباس تهیه کنید و پس از تولد او، به مرور برای فصل های دیگر سال نیز لباس هایش را کامل کنید. در غیر این صورت ممکن است مثلا کاپشنی که پیش از تولد فرزندتان خریداری کرده اید، هرگز اندازه اش نشود و بلا استفاده باقی بماند.

فراموش نکنید که لباس های سیسمونی نوزاد باید از پارچه های لطیف و نخی و بسیار باکیفیت تهیه شوند تا بدن او دچر خراشیدگی و عرق سوز شدگی نشود.

لباس های سیسمونی نوزاد

3 مورد از لباس هایی که برای سیسمونی نوزاد واجب است؟

همانطور که گفتیم ، با توجه به رشد سریع نوزادان، تهیه همه انواع لباس ها ضروری نیست. اما از برخی لباس ها باید چند دست تهیه کنید تا در صورت کثیف شدن آن ها، باز هم لباس ذخیره داشته باشید.

زیرپوش نخی

یکی از مهم ترین بخش های سیسمونی نوزاد، زیرپوش است. اگرچه نوزادان از پوشک استفاده می کنند، اما احتمالا به تعداد زیادی زیرپوش نیاز خواهید داشت. پوشت نوزادان بسیار حساس تر از بزرگسالان است. پس یادتان باشد که حتما زیرپوش نخی و با کیفیت تهیه کنید.

لباس های بلند چسبی

تهیه بلوزهایی که با چسب بین پاهای نوزاد بسته می شوند، بسیار مفید است. زیرا در هنگام بازی یا در آغوش گرفتن نوزاد بالا نمی روند و شکم و پهلوینوزاد را گرم نگه می دارند. همچنین هنگام تعویض پوشک می توانید به راحتی و بدون دردسر چسب آن ها را باز کنید.

جوراب

یکی از مهم ترین لباس های سیسمونی نوزاد جوراب است. جوراب به گرم ماندن پاهای نوزاد کمک می کند. اما هنگام خرید به کش جوراب دقت کنید تا زیاد سفت نباشد. همچنین جوراب شلواری یا سر و همی جوراب دار نخرید. زیرا با رشد نوزاد، به سرعت کوچک و بی استفاده می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید