این روزها وسایل پر رنگ لعابی برای سیسمونی نوزادان تولید می شود که دل پدر و مادرها را می برد. انواع روروئک های موزیکال، جامپر، تاب و وسایل بازی و… طراحی شده اند تا نگهداری از نوزادان را ساده تر کنند. در این میان مدتی است که  جامپر مورد توجه قرار گرفته و والدین تمایل زیادی به خرید انواع مختلف آن دارند.

پیش از آنکه توضیحات در مورد Jumepr را آغاز کنیم، به شما پیشنهاد می کنیم که چک لیست اصلی ترین لوازم سیمونی نوزاد را بررسی نمایید تا کالای مهمی رااز قلم نیندازید.

جامپر نوزاد چیست؟

Jumper یکی از لوازمی است که والدین برای سرگرمی نوزاد خود تهیه می کنند. البته برخی از افراد معتقدند که این وسیله در قوی شدن پای نوزادان هم تاثیر گذار است. البته وظیفه هر پدر و مادری است که شخصا در این خصوص تحقیق کند و نظر کارشناسان را مطالعه نماید.

ساختار اصلی جامپرها شامل یک صندلی نرم است که نوزاد داخل آن قرار می گیرد و پاهایش از دو سوراخی که روی بدنه آن قرار دارد خارج می شود. این صندلی با سه یا چهار کش مخصوص و محکم به سقف یا ستون های تعبیه شده روی بدنه جامپر متصل می شوند و کودک در حالی که کف پاهایش روز زمین قرار دارد، به صورت معلق قرار می گیرد. در این وضعیت نوزاد می تواند با حرکت دادن پاهایش قدم های بسیار کوتاهی بردارد یا خود را اندکی به بالا و پایین پرتاب کند و سر گرم شود.

بعضی از جامپرها برای سرگرمی بیشتر بچه ها و جلب توجه آن ها دارای تزیینات فراوانی مثل انواه عروسک ها، آویزها، دکمه های پحش صدا و… هستند. برخی دیگر نیز کاملا ساده هستند و به یک صندلی و کش های مخصوص خلاصه می شوند.

جامپر نوزاد

انواع جامپر

جامپرها در دو نوع سقفی و زمینی طراحی شده اند. یعنی مدل اول به سقف یا میله بارفیکس متصل می شود و مدل دوم شبیه یک روروئک بدون چرخ است و چند پایه بلند دارد که بندهای جامپر به آن ها وصل می شوند. برخی از افراد معتقدند که جامپبرهای سقفی کاربردی تر هستند. اما چون به سقف متصل هستند، نمی توان آن ها را جا به جا کرد. ایم تصمیم شما است که کدام نوع را برای سیسمونی نوزاد انتخاب کنید.

جامپر نوزاد

جامپر یا روروئک

جامپرها، خصوصا انواع زمین آن ها، شباهت زیادی به روروئک دارند. به همین علت بسیاری از پدر و مادرها در تردید هستند که هر دو وسیله را بخرند یا تنها یکی از آن ها را. اگر شما نیز در مورد خرید این وسایل شک دارید، باید بدانید که بر اساس نظر کارشناسان، روروئک هیچ کمکی به بالا رفتن توانایی حرکت نوزادان نمی کند و به هیچ عنوان مهارت حرکتی آن ها را افزایش نمی دهد. برعکس، شاید باعث شود که نوزادتان دیرتر راه رفتن را بیاموزد یا دیرتر بر قدم هایش مسلط شود.

توضیحات تکمیلی

اگر برای فرزندتان جامپر یا روروئک، تهیه کردید، ر استفاده از آن دقت داشته باشید. مخصوصا در یک ماه اولیه استفاده از این وسایل، کودک را به مدت طولانی در روروئک یا جامپرش قرار ندهید. زیرا به آن عادت ندارد و ممکن است به کمرش فشار وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید