یکی از رایج ترین لوازمی که برای سیسمونی نوزاد خریداری می شود، روروئک است. بسیاری از پدر و مادرها این وسیله را خریداری می کنند تا نوزادشان در دوره ای که هنوز تعادل و مهارت کافی برای راه رفتن را بدست نیاورده است، بتواند بدون خطر زمین خوردن در خانه راه برود و بازی کند.

اغلب روروئک ها از چند بخش کلی ساخته شده اند. بخش اول یک صندلی پارچه ای نرم است که دو حفره برای عبور پای نوزاد در آن تعبیه شده است. این صندلی داخل یک قاب و چند پایه که دارای چرخ هستند، محکم شده است. بدین ترتیب کودک می تواند روی صندلی بنشیند و در حالتی که پاهایش حالت ایستاده دارند، برای راه رفتن تلاش کند.

مزایای استفاده از روروئک

روروئکها مانند یک گارد دفاعی عمل می کنند و از زمین خوردن نوزاد یا برخورد او با میز و دیوارها جلوگیری می نمایند. همچنین زمانی که مادر مجبور ازت به مدت چند دقیقه کوتاه، برای انجام کاری مثل سر زدن به غذا، کودک را تنها بگذارد، روروئک می تواند باعث سرگرمی نوزاد شده و همچنین جلوی انجام رفتارهای خطرناک از سوی او را بگیرد.

روروئک

انواع روروئکها

روروئکها دارای انواع بسیار متنوعی هستند. برخی از آن ها تنها برای راه رفتن نوزاد استفاده می شوند و برخی دیگر دارای چند کاربری متفاوت هستند. اولین نوع این وسایل کاملا ساده هستند و حتی از وسایل تزیینی نیز برخوردار نیستند. بدیهی است که قیمت این نوع از روروئک ها بسیار کمتر از سایر انواع آن خواهد بود.

برخی از روروئکها بسیار فانتزی و دارای اسباب بازی و دکمه های پخش موسیقی هستند، که برای بچه ها جذابیت بسیار زیادی دارد. بعضی از مدل ها قابلیت تبدیل شدن به واکر نوزاد که یک وسیله کمک حرکتی نوزاد و نوپا است، را دارند،  و برخی دیگر را می توان با اندکی تغییر به یک جامپر کودک تبدیل نمود.

توصیه می کنیم در صورتی که میان خرید روروئک، جامپر و واکر تردید دارید، یک مدل سه کاره خریداری کنید تا در شرایط مختلف بتوانید از آن به شکل ها متفاوتی استفاده نمایید.

روروئک واکر شو چیست؟

بعضی از روروئکها این قابلیت را دارند که تبدیل به واکر کودک شوند. بنابراین زمانی که نوزاد در راه رفتن کمی مهارت پیدا کرد، می تواند از واکر روروئک خود برای راه رفتن استفاده کند و به آن تکیه کند تا زمین نخورد. در این حالت دیگر گارد محافظ دور نوزاد را نمی گیرد و کودک باید واکر رنگانگ خود را هول بدهد و راه برود.

نکاتی برای خرید و استفاده از روروئکها

اگر در فکر خرید این وسیله هستید، حتما روروئکی خریداری کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا بتوانید اندازه آن را تناسب با قد فرزندتان تنظیم کنید. در غیر این صورت ممکن است به کمر او فشار وارد شود. فراموش نکنید که پیش از خرید حتما روان بودن چرخ ها را بررسی نمایید.

همچنین فراموش نکنید که به فرزندتان اجازه استفاده طولانی مدت از روروئک، واکر یا جامپر را قرار ندهید. زیرا برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که استفاده زیاد و بیش از حد از چنین وسایلی ممکن است باعث تضعیف عضلات پای نوزادان و ایجاد تاخیر در حرکت آنان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید