صندلی ماشین در سیسمونی نوزاد

بسیاری از زوج هایی که در انتظار اولین فرزندشان هستند، به درستی می دانند که تهیه چه وسایلی برای سیسمونی نوزاد ضروری است و خرید کدام وسایل خرج بی مورد است. از سوی دیگر با طیف متنوعی از وسایل مانند صندلی ماشین در سیسمونی نوزاد یا آغوشی، روروئک، جامپر و… مواجه هستند که در طرح های زیبایی به فروش می رسند و دل هر پدر و مادری را می برند.

در این مطلب قصد داریم الزام خرید صندلی ماشین برای نوزاد و کارآیی آن را مورد بررسی قرار دهیم تا خودتان نتیجه بگیرید که با توجه به شرایطتان، به این وسیله نیاز دارید یا خیر.

صندلی ماشین نوزاد چیست؟

صندلی ماشین یک وسیله مشابه صندلی نوزاد است که داخل اتوموبیل و روی صندلی های آن قرار می گیرد. سپس می توانید آن را به وسیله بندها و گیره های تعبیه شده، روی صندلی ماشین محکم کنید تا کاملا ثابت و بی حرکت باقی بماند. هر صندلی نوزاد دارای کمربند ایمنی مخصوص و متناسب با سایز نوزادان است که باید پس از نشاندن کودک روی صندلی، کمربندها را نیز برایش ببندید تا از ایمنی فرزندتان مطمئن شوید.

به همین دلیل است که صندلی ماشین در سیسمونی نوزاد جایگاه ویژه ای دارد. بسته به نوع صندلی که انتخاب می کنید، ممکن است بتوانید نوزادتان را داخل آن بخوابانید یا تا سنین بالاتر نیز از آن استفاده کنید. صندلی های تخت خواب شو برای مسافرت و مهمانی ها انتخاب مناسبی هستند. زیرا برای خواب فرزندتان به لوازم کمترینیاز خواهید داشت.

صندلی ماشین در سیسمونی نوزاد

صندلی ماشین در سیسمونی نوزاد چه کاربردی دارد؟

شاید فکر کنید که صندلی ماشین وسیله ای بی ارزش است و می توانید زمانی که در اتوموبیل ستید، نوزادتان را در آغوش بگیرید. اما باید بدانید که این کار به شدت برای نوزادان خطرناک است. اگر روی صندلی جلوی ماشین نشسته باشید و نوزادی در آغوشتان باشد، در صورت وقوع یه تصادف کوچک و و باز شدن کیسه های هوای ماشین، خطرات بسیار جدی مانند خفگی برای نوزاد بوجود خواهد آمد.

همچنین نشستن روی صندلی عقب ماشین با نوزادی در آغوش نیز برای او خطرناک است و ممکن است یک حادثه نه چندان خطرناک رانندگی، منجر به پرت شدن کودک شود.

اما صندلی ماشین در سیسمونی نوزاد برای والدین و کودکان نقش نجات دهنده دارد. زیرا در درج اول کمربند ایمنی این صندلی ها درست مانند صندلی بزرگسالان، از آن ها محافظت می کند، و در قدم دوم، پدر یا مادر نوزاد می توانند او را روی صندلی نشانده و به رانندگی بپردازند، بدون آنکه نیازی به نفر دوم، برای نگهداری از نوزاد باشد.

لازم است به شدت تاکید کنیم که هرگز صندلی نوزاد را روی صندلی جلوی ماشین نصب نکنید یا به همراه نوزادی در آغوشتان روی صندلی جلوی خودرو ننشینید. چرا که نشستن روی صندلی جلوی اتوموبیل برای کودکان زیر 12 سال که جثه کوچکی دارند، بسیار خطرناک تر از چیزی است که تصور می کنید. بهتر است در هنگام رانندگی یک اسباب بازی موزیکال به نوزادتان بدهید تا حواسش پرت شود و آرام روی صندلی بنشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

محصولات

افزودن به سبد خرید